Jak

założyć

konto

bankoweOpen Finance
Obecnie banki oferują bardzo wile różnych rozwiązań. W jaki sposób wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie ?


Wystarczy wypełnić wniosek a DORADCA FINANSOWY BEZPŁATNIE poradzie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.Możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie. A porada NIC NIE KOSZTUJE.

Krok I - Znajdź ofertę dla siebie

Zanim założysz bankowe konto internetowe zapoznaj się z ofertą banków w tym zakresie. Konta w bankach różnią się od siebie nie tylko nazwą. Banki stosują różne możliwości zakładania konta, różne warunki jego prowadzenia, usługi dodatkowe, zabezpieczenia, prowizje i opłaty związane z jego obsługą. Zwróć uwagę także na to, że w niektórych bankach warunkiem korzystania z konta WWW jest posiadanie rachunku "tradycyjnego" w oddziale banku. W tym celu skorzystaj z porównań kont internetowych w dziale PORÓWNUJEMY.

Pierwszym, niewątpliwie najważniejszym warunkiem jest posiadanie komputera i dostępu do internetu, poprzez stałe łącze lub modem. Brak jednego lub drugiego uniemożliwia aktywne korzystanie z konta internetowego.

Krok II - Regulamin

Jeżeli zdecydowałeś się już na konkretny bank i konto - przeczytaj uważnie regulamin określający warunki otwierania i prowadzenia rachunku. Niektóre banki z myślą o potencjalnych użytkownikach przygotowały specjalną "Instrukcję obsługi", wyjaśniającą jak korzystać z konta. Czasami jest to wręcz wersja demonstracyjna działania konta Przeczytanie jej z pewnością ułatwi Ci korzystanie z Twojego konta.

Jeżeli nie masz żadnych wątpliwości, czy zastrzeżeń przystąp do wypełniania wniosku.Krok III - Wniosek

Wniosek o otwarcie bankowego konta internetowego WWW zawiera zazwyczaj dane osobowe, dane dodatkowe, czasami dane dotyczące zatrudnienia, czy nawet dane finansowe. We wniosku będziesz miał także możliwość określenia usług dodatkowych do konta, takich jak karty, usługi WAP, czy SMS. We wniosku mogą znaleźć się także informacje dotyczące zabezpieczenia konta przed dostępem do niego osób nieuprawnionych. W zależności od banku może to być możliwość wybrania tokena, określenia haseł dostępu, kluczy itp.
We wniosku zazwyczaj trzeba także określić placówkę, w której będzie prowadzony rachunek. W niektórych bankach placówka ta jest tylko tzw. placówką pośredniczącą - to znaczy taką, w której zostanie podpisana umowa rachunku, wszak bank istnieje tylko wirtualnie.

Krok IV - Co dalej?

Wypełniłeś wniosek i zastanawiasz się, co dalej musisz zrobić. Oczywiście - potwierdzić swoją tożsamość i dane zawarte we wniosku. Masz zazwyczaj dwie możliwości, albo stawić się w placówce banku lub możesz otrzymać dokumenty pocztą. Na dokumentach, które otrzymasz będziesz musiał złożyć swój podpis, akceptujący warunki oferowane przez bank. Udając się do placówki nie zapomnij o dowodzie osobistym lub innym dokumencie zawierającym pełne dane do potwierdzenia Twojej tożsamości.

Open Finance